środa, 30 lipca 2008

Kiedy jest największy ruch Allegrowiczów na aukcjach oraz ich sprzedaż?

Z moich obserwacji wynika, że największa sprzedaż na Allegro ma miejsce w niedzielę i poniedziałek w godzinach 19.00-23.00 Innym dobrym dniem jest czwartek w tych samych godzinach. Potwierdzają to wyniki badań innych internautów – blogerów, którzy sprzedają na Allegro. Dlatego najlepiej jest, abyś wystawiał aukcje tak, aby kończyły się:

  • w poniedziałek w godz. 19.00 – 23.00

  • w niedzielę w godz. 19.00 – 23.00

  • w czwartek w godz. 19.00 – 23.00

Największa oglądalność aukcji występuje tuż po jej wystawieniu i pod koniec. Nie warto jest więc kończyć aukcji przed czasem, bo można w ten sposób stracić klientów.

Niestety, chcąc wystawić aukcje o konkretnej godzinie, zazwyczaj oznacza to, że musisz w tym czasie być przed komputerem i to robić. Jak można tego uniknąć? Opcją jest wykupienie usługi w Allegro, którą jest „Menedżer Sprzedaży”. Pozwala on ustawiać jakiego dnia i w jakiej godzinie ma się rozpocząć aukcja. Mankamentem jest to, że trzeba to robić kilka dni wcześniej, gdyż wiele osób korzysta z tej opcji, a Allegro ma swoje limity na dane dni i godziny.

Więcej informacji na temat menedżera sprzedaży znajdziesz w następnym poście.

1 komentarz:

uk pisze...

Tego szukałem. Można także dużo się dowiedzieć poprzez analizę aukcji sprzedanych (szukanie zaawansowane/ szukaj w zakończonych).