wtorek, 30 grudnia 2008

Darmowa promocja na Allegro


Po mojej ostatniej rozmowie z Mirkiem Szmajdą, która już wkrótce ukaże się na blogu, doszłam do pewnego wniosku: wraz ze wzrostem liczby aukcji i sprzedawców na Allegro, coraz trudniej jest się wyróżnić i zwrócić na siebie uwagę klientów. Wcześniej było to prostsze, gdyż było mniej aukcji wyróżnianych na stronach kategorii czy nawet na stronie głównej. Im dynamiczniej Allegro się rozwija, tym ciężej jest się wybić.

Zmusza mnie to więc do wymyślania kolejnych sposobów na przyciągnięcie klientów na nasze aukcje. Postanowiłam przypatrzeć się Allegrowiczom, którzy sprzedają najwięcej przedmiotów. Podzielę się z Wami teraz jednym z ciekawszych trików, które zauważyłam :)

Chcąc przyciągnąć uwagę klientów, niektórzy sprzedawcy wystawiają część swoich produktów w formie licytacji od 1zł bez ceny minimalnej (Ustawianie ceny minimalnej zazwyczaj mocno zniechęca kupujących, którzy nie lubią marnotrastwa czasu, sugeruję więc tego unikać).

Niektóre z wystawianych przedmiotów były warte nawet po kilkaset złotych. Bez względu na to, czy końcowa cena satysfakcjonowała tych sprzedawców, jeden ważny cel osiągnęli na pewno: spowodowali duży ruch na aukcjach z licytacją, a co za tym idzie – na wszystkich swoich pozostałych aukcjach. Ilość Allegrowiczów biorących udział w licytacji wpływa na przyciągnięcie uwagi do danej aukcji, nawet jeśli połowa z klientów oferuje śmiesznie niskie pieniądze za dany przedmiot.

Warto pomyśleć o takiej „darmowej” promocji i dla testu wystawić jedną ze swoich aukcji od 1zł bez ceny minimalnej, wzmacniając to wyróżnieniem (aukcja będzie wyświetlana na górze kategorii). Pozostałe przedmioty można mieć w sztywnych cenach i wyłącznie z opcją „kup teraz”, ale ta jedna aukcja sprawi, że Allegrowicze, którzy normalnie by się naszym asortymentem nie zainteresowali lub na niego nie trafili, z czystej ciekawości klikną w „Pokaż inne przedmioty sprzedającego” i być może coś kupią. Szczególnie Ci, którym bardziej zależy na czasie niż oszczędności.

Może zaistnieć taka sytuacja, że dany przedmiot nie sprzeda się w cenie, która by nas satysfakcjonowała, jednakże wystawiając aukcję z licytacją od 1zł, zwiększamy szansę na sprzedaż pozostałych produktów, gdyż dużo więcej Allegrowiczów wejdzie na nasze aukcje.

Brak komentarzy: