piątek, 27 czerwca 2008

Co opłaca się sprzedawać na Allegro?

Przeglądając najróżniejsze aukcje, a dziennie śmigam po naprawdę wielu, doszłam do wniosku, że na Allegro jak i wszędzie indziej:

najbardziej opłaca się sprzedawać produkty, które mają wysoką wartość DLA NAS SAMYCH.

Banalne?

Pomyśl: czy będąc nieprzekonany do jakiegoś produktu będziesz w stanie przygotować wciągającą i perswazyjną aukcję na jego temat? Czy nie mając podstawowej wiedzy na temat sprzętu komputerowego zaczniesz nagle oferować na Allegro notebooki, ponieważ one się tam dobrze sprzedają?

Moim skromnym zdaniem, nie można sprzedać przedmiotu:

  1. Do którego wartości nie jesteśmy przekonani

  2. Którego nie przetestowaliśmy na własnej skórze

  3. Który nam się nie podoba

Sprzdając takie produkty będziemy działać wbrew sobie. Nasze aukcje przerodzą się w próbę pozbycia się towaru i wciśnięcia kitu, co jest natychmiast wyczuwalne przez dzisiejszego kienta.

Podobno dobry sprzedawca jest w stanie wszystko sprzedać. Ale ja u takiego sprzedawcy nie chciałabym kupować. Osoba, która stwierdzi, że zna się na wszystkim tak naprawdę nie zna się na niczym.

U kogo lubimy kupować?

  • u profesjonalistów

  • u pasjonatów swojego towaru

  • u sprzedawców, którzy potrafią nas zainteresować swoim towarem i sprawić, że poczujemy potrzebę jego posiadania

Na SGA (Spotkanie Grupy Allegro) był Pan, który obsługiwał stoisko z herbatą. Gdy do niego podeszłam, niezdecyowana jeszcze na jaki smak miałabym ochotę, zaczął opowiadać o różnych sposobach parzenia herbaty, jej pochodzenia itp. Jego historie trwały kilka minut i każda z nich wydała mi się bardzo pasjonująca i ciekawa. Wyznam Ci coś teraz - taki człowiek mógłby mi sprzedać KAŻDĄ HERBATĘ ze swojego sklepu.

Jeśli uda Ci się sprawić wrażenie profesjonalisty na swoich auckjach Allegro czy stonie „O mnie” , to chwała Ci za to. Aby móc taki efekt osiągnąć - sprzedawaj takie artykuły, do których sam jesteś przekonany. Rozwijaj swoją wiedzę na ich temat. Zarażaj nią klientów. Kupuj większy portfel :)

Brak komentarzy: