piątek, 30 stycznia 2009

Jak sprzedawać rzeczy używane na Allegro?


Wielu Allegrowiczów sprzedaje niepotrzebne im książki lub sprzęty na Allegro. Zdarza mi się przeglądać takie aukcje i od razu przychodzą mi pomysły na ich dopracowanie. Gdy ktoś sprzedaje np. jakąś książkę często nie pofatyguje się, aby znaleźć ją w google i skopiować jej recenzję. Chcąc pozbyć się sprzętu, np. monitora nie wystarczy umieścić jego zdjęcia i napisać „Monitor Sony”, warto poszukać podstawowych informacji technicznych, takich jak sugerowana rozdzielczość, waga, czy wymiary.

Może się wydawać, że klient sam sobie znajdzie, ale niestety – większość klientów jest tak samo leniwa jak sprzedawcy ;) Zamiast poszukać w internecie większej ilości informacji na temat danego przedmiotu, najprawdopodobniej poszuka innej, bardziej szczegółowej aukcji. Dbajmy więc o dokładny opis oraz zdjęcia, nie tylko przy sprzedaży przedmiotów używanych, ale też i nowych.

Czasem nie wiadomo co jeszcze można napisać o danej rzeczy, a opis ma dopiero dwa zdania. Wykorzystajmy więc to jako okazję do pochwalenia się np. Wysoką jakością obsługi, szybką wysyłką, czy dobrym i bezpiecznym opakowaniem towaru. Rozwiejmy wątpliwości i dorzućmy Allegrowiczowi argumentów, które będą go jeszcze bardziej przekonywać do kupna.

Gwoli przypomnienia – używane rzeczy możemy sprzedawać po 6 miesiącach od ich kupna / otrzymania (Warto gromadzić paragony lub faktury). W innym wypadku musimy podatkowo rozliczać się z Urzędem Skarbowym.

Brak komentarzy: