wtorek, 3 lutego 2009

Skarbówka bierze się za Allegro

Obserwowałam kilka miesięcy temu dyskusję sprzedawców na Allegro, którzy z ogromny zaangażowaniem rozpisywali się na temat "szarej strefy". Byli zażenowani swoją bezsilnością w walce z tymi, którzy sprzedawali identyczne produkty po dużo niższych cenach, oraz faktem, że nikt tego odgórnie nie kontroluje. Nie jest to zapewne dla nikogo zaskoczeniem, że wielu Allegrowiczów sprzedaje "na czarno" lecz muszę przyznać, iż cieszę się, że wreszcie zaczną się bać.

Wyliminowanie nielegalnej sprzedaży oznacza dla budżetu państwa spore dodatkowe zyski, a dla sprzedawców uczciwą konkurencję. Nawet jeśli będzie się to wiązać z droższymi zakupami - uważam, że gra warta jest świeczki i jedyne co mogę dodać, to CZAS NAJWYŻSZY.

Pisałam kiedyś posta na temat tego jak uczciwie handlować na Allegro.

Zawarłam w nim o ogólne zasady rozliczania się z Urzędem Skarbowym, gdy sprzedajemy przez Internet i o nielicznych przypadkach, w których nie musimy tego robić.

Wspomniałam też o tym jakie podstawowe opłaty wiążą się z prowadzeniem małej firmy.

Jeśli prowadziłeś sprzedaż w internecie bez zakładania firmy, możesz zgłosić tzw. czynny żal. Koniec końców - uczciwość popłaca.

3 komentarze:

Norbert pisze...

niestety, ale się z Tobą nie zgadzam. Choć na allegro można kupić nie legalnie kradzione telefony itp. to jednak to jest jedyny sposób, żeby jakoś zarobić, gdyż w tym państwie największymi złodziejami jest właśnie urząd skarbowy. Ciągną kase z ludzi jak tylko mogą pozostawiając im tylko puste kieszenie. Wiem co mówie, bo mój ojciec musi właśnie pracować nie legalnie, bo w tym kraju trzeba być ministrem, albo posłem, żeby wystarczało pieniędzy na w pełni legalne życie. Zabierają człowiekowi ostatnie grosze, a ciągle narzekają na brak finansów, ale skoro potrzebują więcej pieniędzy to dla czego wyciągają je z prywatnych kieszeni, zabiąrą ostatnią złotówke, a żaden poseł ani prezydent nie dorzuci z własnej kieszeni grosza. Jakbym dostał możliwość zarządzania tym krajem to WSZYSTKIM żyłoby się lepiej, bo przez tyle lat nauczyłem się zarządzać każdym groszem tak, żeby wykorzystać go jak najlepiej. Niech pani się zastanowi nad przejściem do świata ludzi, bo jak na razie widzę, że jest Pani za światem ZŁODZIEJI I KRETYNÓW. Pozdrawiam. Norbert.

Marta Chłodnicka pisze...

Jedyne co popieram to uczciwą konkurencję. Rozumiem jednak doskonale Pana frustrację. Osobiście staram się jednak nie denerwować faktami, na które nie mam żadnego wpływu. Pozdrawiam ze świata nad-ludzi ;)

Darek pisze...

Widzę, że myślenie socjalistyczne zapuściło mocno korzenie. Skoro jedni dają się złupić przez fiskus, to dołączyć do nich całą resztę i wtedy będzie sprawiedliwie i uczciwie. Większość państw tzw. kapitalistycznych działa na zasadach identycznych jak piramidy finansowe i tylko dlatego potrzebują nowych graczy, zwanych podatnikami. Polecam regularną lekturę Strony Prokapitalistycznej http://www.kapitalizm.republika.pl
Pozdrawiam serdecznie