poniedziałek, 31 sierpnia 2009

Koniec z punktami payback za sprzedaż na Allegro

Od 1 września 2009 roku sprzedawcy na Allegro przestaną otrzymywać punkty payback, które wymienia się na nagrody. Otrzymywać je będą tylko kupujący.

O tym jakie zmiany nastąpią w paybacku od 01.09.2009 przeczytać można w tym poście.

Dotychczas było tak, że Allegrowi sprzedawcy, którzy udostępniali opcję „Płatności Allegro” na wszystkich wystawianych aukcjach i terminowo regulowali należności, otrzymywali punkty payback, które mogli wymieniać na ciekawe nagrody. Ogromną wadą było to, że sprzedawca płacił Allegro prowizję od wypłat środków zapłaconych poprzez „Płatności Allegro”, obok standardowej prowizji od sprzedaży. Jeśli wielu klientów korzystało z tej opcji, wiązało się to z mniejszym zarobkiem sprzedawcy, który ponosił podwójną prowizję, co delikatnie mówiąc, nie było przez niego mile widziane.

Od jutra nastąpi zmiana - „Płatności Allegro” zostaną ostatecznie zastąpione przez darmowy system „Płacę z Allegro”, opisany w tym poście. Kupujący będą otrzymywać mniej punktów payback za Allegrowe zakupy, a sprzedawcy w ogóle. Dużym plusem jest jednak to, że to niezwykle wygodne narzędzie będzie całkowicie darmowe, przestanie więc wiązać się z dezaprobatą Allegrowych sprzedawców. Szczególnie skorzystają na nim Ci sprzedawcy, którzy nie udostępniali wcześniej drogich "Płatności Allegro".

„Płacę z Allegro” polega na tym, że kupujący nie będzie musiał czekać na numer konta lub szukać go na stronie „O mnie” sprzedawcy. Będzie mógł natychmiast zapłacić za przedmiot, bardzo często nie ponosząc kosztów przelewu (w zależności od tego w jakim banku ma rachunek). Będzie mógł także zapłacić kartą kredytową. Pieniądze te pojawią się na fikcyjnym koncie użytkownika Allegro. W każdej chwili będzie je można przelać na swój rachunek bankowy, nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat ani prowizji.

Ogromnie przyspieszy to całą transakcje i zadowolenie obu stron - sprzedawcy, że szybko otrzymał wpłatę oraz klienta - że szybko otrzymał towar.

1 komentarz:

Janusz_Lit pisze...

lipa...
jak mozna byc happy jak nie ma najpopularnijeszych bankow :D np. mBanku !
PS dzieki za przypomnienie to zaplace prowizje dzisiaj :D