piątek, 20 marca 2009

Po oszczędności na Allegro


W dobie kryzysu wszelkie obniżki kosztów naszego życia są jak najbardziej wskazane. Zastanawiałam się więc ostatnio czy są jakieś produkty, które kupuję regularnie i które mogłabym zdobywać taniej. Zapytałam też znajomych co takiego kupują na Allegro, co przynosi im oszczędności. Oto wyniki mojej osobistej ankiety :)

1. Oszczędność czasu


Wielu moich znajomych jest tak zapracowanych, że najzwyczajniej nie ma czasu chodzić po sklepach w poszukiwaniu np. mebli, sprzętu agd lub rtv czy książek. Z sukcesem nabywają te przedmioty na Allegro. Zapytani czy porównywali kiedyś ceny przedmiotów zakupionych na Allegro, odpowiadali: „Ceny są dość podobne, bo jeszcze trzeba doliczyć niemały koszt wysyłki, ale przynajmniej nie spędzam męczących godzin na przeszukiwanie sklepów”. Zamiast wycieczek po centrach handlowych w weekend zajmują się rodziną lub hobby. Sprytnie :)

Świeżo upieczeni, pracujący rodzice nabywają na Allegro: pieluszki, zabawki, ubranka, książeczki. Wszystko z dostawą do domu!

2. Oszczędność sił

Mam koleżankę, która mieszka w bloku na 4 piętrze bez windy i nie ma siły targać co tydzień zakupów. Opracowała taki system: w sklepach kupuje bieżące produkty żywieniowe, a na Allegro wszystko co ciężkie – puszki, karmę dla kota, chemię. Wystarczy tylko, że jest w domu, gdy przychodzi listonosz, a wszystko ma dostarczone przez kogoś :) Gorzej jak jej nie ma, bo wtedy musi taszczyć paczki z poczty ;) Ale zazwyczaj jej się udaje zgrać z listonoszem! W sumie nie oszczędza aż tak dużo, bo musi jeszcze doliczyć koszt wysyłki, ale przynajmniej nie przemęcza kręgosłupa. Allegro ma więc na nią wpływ zdrowotny :)

3. Oszczędność pieniędzy


Finalnym punktem jest oszczędność samych pieniędzy, czyli to co lubimy najbardziej. Wypróbowane produkty, na których można zarobić naprawdę sporo, gdy nie kupuje ich się w „prawdziwych” sklepach, tylko na Allegro:

- kawa do ekspresu
- tabletki do zmywarki
- karma dla zwierzaka
- sprzęt rtv i agd (rodzina zaoszczędziła ok. 1500 zł gdy urządzała dom. Takie są różnice w cenach!)
- książki używane zamiast nowych

Czyż nie wspaniale jest żyć w dobie Internetu? :) Czy jest coś, co Wy najchętniej kupujecie na Allegro i co przynosi Wam oszczędności?

2 komentarze:

Krzysztof Lis pisze...

W większości przypadków, paczki roznoszone są przez zewnętrznych listonoszów, którzy mają płacone tylko za doręczone paczki. Dobrze jest z takim listonoszem się dogadać i zostawić mu swój numer komórki, wtedy można się umówić na odpowiednią godzinę, by przywiózł paczkę. :)

Andrzej pisze...

Świetnie, nie wiedziałem, że tak dobrze jest kupować kawę na allegro, więc teraz to zmienię :).