czwartek, 24 maja 2012

Dzień darmowej wysyłki każdego dnia

Co myślicie o dzisiejszym biuletynie Allegro? Będziecie stosować darmową wysyłkę, a raczej wysyłkę wliczoną w koszt przedmiotu? Oto treść porady od Allegro:


Zaoferuj kupującemu Wysyłkę GRATIS

Zastanawiasz się, czym wyróżnić swoją ofertę? Jak przyciągnąć klienta? Jak być konkurencyjnym na rynku? Udostępnij Wysyłkę GRATIS w swojej ofercie na Allegro.

Od dawna wielu sprzedających w serwisie Allegro pokrywało koszty wysyłki sprzedawanych przedmiotów. Niestety, aby kupujący mógł znaleźć taką ofertę, sprzedający musiał wcześniej umieścić w jej tytule opis - ,,darmowa wysyłka" czy ,,kurier gratis". Marnował przez to sporą część cennych znaków przeznaczonych na atrakcyjny tytuł. Jednak bez tego zapisu znajdowanie ofert z zerowymi kosztami dostawy było jak przysłowiowe szukanie igły w stogu siana.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, we wrześniu ubiegłego roku na listach ofert wprowadziliśmy nowe oznaczenie. Zielony znaczek Wysyłki GRATIS znalazł się przy ofertach, w których sprzedający wybrał 0zł dla przynajmniej jednej z opcji dostawy przesyłki rejestrowanej. Dzięki umieszczeniu filtra Wysyłki GRATIS w parametrach na górze listy ofert można łatwo znaleźć przedmioty z darmową opcją dostawy. Od tego czasu sprzedający mogą spokojnie tworzyć ciekawe tytuły dla swoich przedmiotów, wiedząc, że ich oferta z zerowym kosztem wysyłki zostanie odpowiednio oznaczona.

Konkurowanie wyłącznie ceną przestaje być dominującym czynnikiem przy ocenie atrakcyjności oferty. Klient zaczyna wybierać takie rozwiązania bądź produkty, które zapewnią coś więcej niż tylko korzystną cenę samego przedmiotu - ,,darmowa dostawa" jest jednym z tych czynników. O takim trendzie świadczy chociażby zainteresowanie akcją wzorowaną na amerykańskim ,,Free Shipping Day". Dzień Darmowej Dostawy w grudniu 2010 roku zgromadził blisko 900 sklepów funkcjonujących w polskim Internecie, a w listopadzie 2011 sklepów takich było już 1829.

W Allegro nie trzeba czekać na jedyny dzień w roku, gdy Twój sklep zostanie wyróżniony jako oferujący darmową dostawę. Zaletą nowego oznaczenia ofert jest jego dostępność oraz brak opłat. Wysyłkę GRATIS możesz zaoferować każdego dnia, do każdej oferty - zarówno dla opcji Kup Teraz jak i do licytacji. Z wyróżnienia może skorzystać każdy sprzedający.

Z punku widzenia kupującego oferta z Wysyłką GRATIS jest:

    - prostsza: cena przedmiotu to koszt całej transakcji;
   - wygodniejsza: bez szukania i doliczania kosztów dostawy;
  -  bardziej przejrzysta: wszystkie koszty są jawne.

Kupujący, mając do wyboru ofertę, w której musi doliczyć dodatkowy koszt wysyłki lub taką, w której cena przedmiotu to finalna cena dla transakcji, wybierze tę, w której nic nie musi dopłacać.

Dlaczego warto? Dla ok. 20% internautów barierą dokonywania zakupów w sieci są zbyt wysokie koszty dostawy. Oferując Wysyłkę GRATIS, masz szansę zdobyć ich uwagę i być krok przed konkurencją. Pamiętaj, że dla transakcji z Wysyłką GRATIS w ocenie sprzedaży w kategorii "Koszt wysyłki" zawsze otrzymasz maksymalną ocenę - 5 gwiazdek.

Zobacz nową stronę informacyjną Wysyłki GRATIS.1 komentarz:

english man pisze...

Jasne, a Allegro zgarnie większą prowizję, jeśli "kwota sprzedaży" będzie zawierała też koszty dostawy.