czwartek, 15 października 2009

Firmy nagradzane wreszcie przez Allegro


"8 października ruszył projekt przygotowany z myślą o przedsiębiorcach i ich klientach: konto Firma. Od tej pory loginy Użytkowników, którzy prowadzą na Allegro działalność handlową jako zarejestrowani przedsiębiorcy, będą wyróżnione specjalnym znaczkiem. Dzięki temu będą oni bardziej wiarygodni dla Kupujących. "

Aby otrzymać taki znaczek, trzeba przesłać Allegro skan odpisu z KRS i uzupełnić brakujące dane w swoich ustawieniach Allegro:

http://www.allegro.pl/myaccount/mysettings.php

„Od 8.10 wszystkie konta na Allegro dzielą się na dwa rodzaje: konta zwykłe i konta Firma. Każdy Użytkownik już w trakcie rejestracji będzie wybierał typ konta właściwy dla charakteru jego działalności w serwisie. Kto zechce występować na Allegro jako przedsiębiorca i wybierze konto Firma, będzie zobowiązany do uwiarygodnienia swojej działalności poprzez przysłanie skanów odpowiednich dokumentów. W tym celu nie będziemy jednak wymagać osobnego kontaktu z administracją serwisu: dzięki odpowiednio przebudowanemu formularzowi rejestracyjnemu cały proces będzie zautomatyzowany.


Na koncie Firma automatycznie będzie otwierane konto fakturowe – na identyczne dane jak w ustawieniach konta Allegro. Już po zarejestrowaniu się na Allegro przy loginie użytkownika konta Firma pojawi się ikonka, która będzie informować wszystkich allegrowiczów, że jest to konto prowadzone przez przedsiębiorcę.


Użytkownicy obecnych kont prywatnych nie zauważą żadnej zmiany: ich konta będą teraz kontami zwykłymi. Konta pozostałych Użytkowników przejdą migrację, w zależności od swojego obecnego statusu. Kto obecnie ma otwarte konto fakturowe i wypełnione pole „Firma” w ustawieniach konta Allegro, po przysłaniu skanów dokumentów stanie się użytkownikiem konta Firma. Użytkownik, który ma tylko wpisaną nazwę firmy, będzie miał czas na podjęcie decyzji – może przekwalifikować konto na zwykłe albo uzupełnić dane i stać się użytkownikiem konta Firma. Kto posiada tylko konto fakturowe, ale nie wypełnił pola „Firma”, stanie się użytkownikiem konta zwykłego.


Przygotowując projekt konta Firma wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom licznej rzeszy Użytkowników Allegro: zarówno solidnych Sprzedających, którzy chcą być rozpoznawalni jako rzetelni partnerzy, jak i Kupujących, którzy chcą mieć pewność, że kupują towar pochodzący z wiarygodnego źródła. Mamy nadzieję, że znaczek spełni swoją funkcję i otworzy nowy rozdział w historii Allegro jako solidnej i bezpiecznej platformy handlowej.”


Czy według Was znaczek FIRMA to dobry pomysł?

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Nakomplikowali strasznie. Jakim cudem mam wysłać skan kilku stron dokumentów, skoro dostępne formaty to jpg, png lub gif. A PDF to nie łaska?

Marta Chłodnicka pisze...

Niestety, rzadko kiery takie sprawy z Allegro załatwia się prosto ;)

Andrzej pisze...

Prowadzić firmę też nie jest prosto, nie ma co narzekać, a po prostu wysłać :).

Pomysł z firmą jest dobry, nawet jeśli niewygodny, wreszcie ludzie uczciwsi będą odróżnieni od ryzykantów, którzy oszukują i ludzi i Urząd Skarbowy :). Co z tego, że sprzedają taniej. To wyglądało jak czarny rynek, z tą jednak różnicą, że na Allegro rzeczy są sprzedawane poniżej wartości produktu, a nie po zawyżonej. :)

Janusz_Lit pisze...

a nie laska przelasc jedna glowa strone dokumentu
ja tak zrobilem bez zbednych glupich pytacnnm. i jakos bez prolemu przeszlo....

Anonimowy pisze...

do Janusz_Lit ==> żebyś ty jeszcze napisał to po polsku, to pewnie wiedziałbym o ci chodzi. Może nawet zgodził się z twoją opinią. A tak na domysł: to co ty za laskę z jedną głową masz na stronę dokumentu? Niszt ferszteje (sa wsiem nie panimaju)- po jakiemu to?